DRUGIE ŻYCIE W SAMYM SOBIE

14:56     Chciałabym poruszyć temat bliski każdemu z nas, ponieważ nie ważne kim jesteś, jak wielu         masz przyjaciół, czy też jesteś samotny, w jakim wieku jesteś.  Każdy z nas posiada drugą stronę,  każdy z nas prowadzi drugie życie w samym sobie. 
   Możemy być naprawdę blisko z daną osobą, nawet jeśli znamy ją przez lata i wydaje nam się, że  przez ten czas poznaliśmy ją naprawdę dobrze, wiemy o niej wszystko, ale prawda jest taka, że nie da  się poznać kogoś w stu procentach, ponieważ zawsze znajdzie się coś co będzie nowe, co będzie nie  oczywiste oraz zwyczajnie nam nie znane i jedyną osobą, która będzie o tym wiedziała, będzie ona  sama. Zwyczajnie nie da się wejść do środka człowieka i przejrzeć jego myśli, nie da się dotrzeć do  jego obaw, lęków, czy też przeciętnych przemyśleń nawet jeśli wiesz, że dana osoba jest z tobą  zupełnie szczera, My wszyscy tak naprawdę jesteśmy samotni i idziemy przez życie w samotności,  oczywiście nawiązując do naszego życia wewnętrznego, które zwyczajnie chcemy oddzielić od życia  zewnętrznego. Wydaje się być to smutne, ale wcale nie musi być to negatywem w ludzkim życiu.  Kiedy jesteśmy w gronie ludzi, albo jednej osoby zaufanej zachowujemy się w sposób inny niż  będziemy zachowywać się w obecności samego siebie. 
  To wszystko może dawać pozytywy. Ludzie nawet ci najbliżsi dają nam wciąż szansę na wydobycie  czegoś nowego, odnalezienie czegoś, co sprawia, że ta osoba będzie nam jeszcze bliższa i da nam  poczucie, poznania jej, Oczywiście nie musi chodzić tylko o bliskie osoby, ale również osoby z  naszego otoczenia. Po prostu można znać kogoś, ale zarazem nie wiedzieć o pewnych aspektach jego  własnego życia wewnętrznego. Mieliście kiedyś poczucie, że jesteście otwarci nawet dla  najbliższych, albo pomimo wszystko, gdy jesteście sami ze sobą czujecie się inni i myślicie inaczej ? 
płaszcz - pimkie 

You Might Also Like

18 komentarze

 1. Znam to uczucie o którym piszesz, rzeczywiście tak jest. Mam wrażenie że inni ludzie myślą, że mnie znają a naprawdę się mylą :)
  http://nazywamsiemilena.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Mimo, że z przyjaciółmi, rodziną czy innymi bliskimi znamy się jak łyse konie to codziennie otwieramy przed sobą trochę drugiego JA przez co relacja idzie do przodu, czasem się pogarsza, a ja zawsze idę w swoich przekonaniach do przodu :) pozdrawiam serdecznie bardzo mądry pościk

  OdpowiedzUsuń
 3. prawdą jest, że nie można poznać drugiego człowieka w 100%. Tylko każdy sam wie jaki jest i co dokładnie siedzi w głowie. Często jest tak, że mjyślimy, ze wiemy o kimś wszystko, a nagle ta osoba robi coś czego byśmy się nigdy po niej nie spodziewali. Wiem, że w jakiś sposób nie czuję się w pełni sobą gdy jestem z najbliższymi, a jeszcze gorzej jest wśród znajomych. Jedyną osobą, która praktycznie zna mnie idealnie i przy której robię i mówię wszystko to na co tylko mam ochotę, jest mój chłopak. To tak naprawdę jedyna osoba przy której się nie czuję, że się ograniczam i nie musze nic ukrywać.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nigdy nie da sie poznać drugiej osoby w 100% po prostu to jest nie możliwe. Sama niedawno miałam nie fajna sytuacje osoba ktora w życiu by mnie nie uderzyła zrobiła to... A był moim przyjacilem 😭

  OdpowiedzUsuń
 5. To prawda, często bywa tak, że nawet sami nie znamy swojej drugiej strony i pokazuje się nam ona nieoczekiwanie

  shizuko-ai.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Zawsze jest u drugiej osoby coś, o czym nie wiemy, czego nie znamy. I moim zdaniem to jest fajne, że możemy dowiadywać się nowych rzeczy, poznawać ją jeszcze bardziej :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Prawda, że nie da się poznać drugą osobe w 100/100. Bardzo ładnie wszystko napisałaś.

  http://moniqa-blog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Jest dużo prawdy w tym co napisałaś. Racja, nie da się nigdy nikogo poznać na sto procent. Zawsze będzie coś Nam nieznane. Super post jak i zdjęcia :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo mądry i prawdziwy wpis. :)
  Zgadzam się z Tobą w stu procentach, nigdy nie można poznać kogoś całkowicie :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 10. Ciekawie to napisałaś. Zgadzam się z Tobą, nie da się kogoś poznać dokładnie, w stu procentach, nie ma takiej szansy nawet.

  OdpowiedzUsuń
 11. Post bardzo mnie poruszyl :) x

  http://klaudiaandmylife.blogspot.co.uk/

  OdpowiedzUsuń
 12. Nigdy nie da sie poznać drugiej osoby w 100%

  OdpowiedzUsuń
 13. W moim życiu pojawiła się osoba, którą myślałam, że poznałam. Jednak jak się później okazało nie była tą osobą, za którą ją uważałam.
  Piękne słowa :)
  Zapraszam do mnie
  dorisssblog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 14. Jak najbardziej. Często mam tak , że jeśli jest mi smutno i źle nie chce nikomu o tym mówić aby np nie psuć humoru tej osobie . Wewnątrz jest ciężko , a na zewnątrz same oznaki radości.

  OdpowiedzUsuń
 15. Nigdy nikogo się całkiem nie pozna. Post bardzo mi się podoba, super że poruszyłaś taki temat.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 16. Świetnie to napisałaś :) Nigdy nikogo się do końca nie da poznać :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Bardzo dobrze napisany post i świetne zdjęcia. Podoba mi się ;)

  OdpowiedzUsuń
 18. Nie możemy wejść do czyjejś głowy i sprawdzić, co tak naprawdę sądzi ona/on na dany temat. Świetnie napisany post i piękne zdjęcia. :D

  OdpowiedzUsuń

About Me

Nazywam się Natalia i mam siedemnaście lat. Interesuje się książkami, filmami, muzyką oraz często mam przemyślenia życiowe, którymi lubię dzielić się na blogu. ☺

Snap !

Snap !

Kontakt

nat.ka123066@gmail.com