PO CO ŻYĆ ?

15:18Witam was kochani. Dzisiaj poruszę ważny temat,a mianowicie zastanówmy się nad życiem.
Każdy z nas miewa złe dni, tygodnie, rok i tak dalej. Zanim się obejrzymy te nasze złe dni przeradzają się w naprawdę coś głębokiego, coś co zaczyna stawać się problemem. Przyczyn może być naprawdę bardzo dużo. Gdy w domu bez przerwy towarzyszy nam alkohol, przemoc, rozwód rodziców, kłótnie z partnerem albo po prostu szkoła, praca i narastające problemy w okół nas. Oczywiście podałam tylko niektóre z problemów, ale ominęłam tak naprawdę te najczęściej spotykane, które właśnie tworzą się przez takie sytuacje, lub też po prostu nasza psychika nie pozwala nam ich z siebie wyrzucić. Depresja, nerwica, bulimia, anoreksja, zaburzenia osobowości i wiele innych chorób. Przez to wszystko wydaje nam się, że życie jest zwykłym koszmarem,a nie czymś co można by było nazwać darem. Często bywa tak właśnie, że dom i łóżko to wszystko co będzie nam potrzebne bo przecież po co korzystać z życia skoro jest takie okropne ? To oczywiste, iż ciężko jest unieść się z powrotem w górę, gdy jesteśmy już na samym dole, ale życie w takim momencie wcale się nie zatrzymuje tylko leci dalej,a my stoimy w miejscu, czując jakby ktoś po prostu nacisnął stop. Co zrobić w takim razie, jeśli nie widzimy innego wyjścia jak spędzanie wszystkich dni tak samo jak robiliśmy to przez ostatni czas, czyli nie najlepiej, lub nawet zdarza nam się już myśleć o samobójstwie, co jest naprawdę bardzo poważne ? Psycholog, psychiatra, czy też terapeuta to ważne,aby zaopatrzyć się w taką osobę, gdyż ona może naprawdę nam pomóc w jakimś stopniu, a co do poważniejszych sytuacji przepisze nam nawet odpowiednie leki, które małymi kroczkami wyprowadzą nas z tego wszystkiego. Jeśli jednak nie jesteście jeszcze na to gotowi możecie przygotować sobie listę, która będzie wisiała w jakimś widocznym miejscu, albo po prostu schowana tak, abyście mieli do niej dobry dostęp. Jeśli chodzi o to co będzie się na niej znajdować to uwaga każdy z nas musi wiedzieć sam tak naprawdę:
1. O czym marzysz, lub po prostu jeśli nie masz marzeń wyznacz sobie cel !
Na przykład moim celem jest to,aby stworzyć cudowną, własną, kochającą się rodzinę. Chcę mieć męża, dzieci, psa i wcale nie muszę mieć pięknego, wielkiego domu jak w filmach po prostu wystarczy mi mieszkanie w bloku, tylko takie, aby moje dzieci się w nim dobrze i bezpiecznie czuły. Chcę na starość być dumna z tego co stworzyłam.
2.Kto jest dla ciebie ważny, albo dla kogo możemy być ważni.
Są osoby o których pomyślimy zanim zrobimy coś głupiego, lub po prostu te osoby znając nas nie dopuszczają do nawet najmniejszego błędu z naszej strony i pomimo wszystko są. Dlatego pamiętaj o nich i lista powinna ci przypominać. Jeśli nie masz nikogo takiego po prostu zajmij się tylko punktem pierwszym i trzecim.
3.Wypisz sobie kilka życiowych cytatów.
Na przykład ,, Pamiętaj, że zawsze jest ciężko, zanim zacznie być pięknie. ''
,, Zapomnij o tym co było, aby wreszcie mieć to co będzie. '' ,, Kiedy jest bardzo, bardzo smutno, pomyśl co martwiło cię 3 lata temu o tej samej porze. Nie pamiętasz ? No właśnie. '' Jak widać piękne cytaty, trafiające do naszego rozumu.
Jeszcze jedną metodą jaką możecie zastosować jest prowadzenie dziennika. Możecie pisać tam to co przychodzi wam do głowy, wszystko co tylko czujecie. To trochę jak taki naprawdę najlepszy przyjaciel niemowa, nie osądzi was, wysłucha i w pewien sposób pomoże. Warto spróbować.
A wiec wcale nie musicie odbierać sobie wszystkiego przez przeszłość, dzięki temu stanie się lepsza teraźniejszość,a wtedy przyszłość będzie, czymś na co czekaliście. Pamiętaj tylko o wyznaczeniu sobie celu i uświadomieniu po co żyjesz i po co chcesz być. Zrób to przede wszystkim dla siebie, ale także dla osób, które na to zasługują.Zapraszam was oczywiście do komentowania posta i wypowiedzenia się w danym temacie. Pamiętajcie, aby zaobserwować mojego bloga wtedy będziecie ze wszystkim na bieżąco. ☺
/ Natalia.


You Might Also Like

4 komentarze

 1. Bardzo ciekawy post :) Świetnie wskazówki :)
  Genialny blog :)
  http://by-klausia.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobry post! :D
  Zgadzam się z Tobą, należy spełniać swoje marzenia,wyznaczyć sobie jakiś cel. Według mnie nie powinno się zamartwiać wszystkim co się dzieje złego, tylko trzeba wyciągać z tego wnioski.

  Pozdrawiam
  Obserwuję :3

  Ps. Mam taką samą piosenkę na blogu hahah :D

  Zapraszam serdecznie do mnie http://gubiesiewtymrozu.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Cześć, jestem właśnie osobą, która zmaga się z CHAD. Czy Twój blog mi pomógł? Czy ten wpis mi pomógł? Muszę się zastanowić :). Obecnie zrobiłam sobie jedynie listę rzeczy, z którymi muszę uporać się do wyjazdu do szpitala psychiatrycznego w Gnieźnie. Odkąd wydano mi diagnozę depresji nawracającej zaczęłam pisać blog, ale nie tylko właśnie dla siebie, tylko dla ludzi, którzy potrzebują widzieć i czuć, że nie są sami. Często osoby chore czy to na depresję, czy też na CHAD (chorobę afektywną dwubiegunową), tak jak w moim przypadku wstydzą się tego. Nie potrafią się przyznać do tego, że są chorzy. Na moim blogu, wśród może dwudziestu paru komentarzy padły słowa "niezdiagnozowana choroba, to też choroba." Nawet nie będę zaprzeczać. To tak jakby nie leczyć grypy, szybko przerodzi się w zapalenie płuc lub coś jeszcze bardziej groźnego. Podobnie jest z chorobami psychicznymi.
  Przyznam szczerze, że ciekawi mnie ten Twój sposób - metoda i jej wypróbuję. Podsunął Ci ją jakiś psychoterapeuta?
  www.tylko-szum.blog.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo ci dziękuję za ten komentarz. :) Też myślę tak jak ty bo przecież to jest całkowitą prawdą, że depresja nie jest czym co można i co powinno się lekceważyć. Metodę jaką podałam podsunęła mi kiedyś pewna osoba z mojej rodziny. Miałam problemy i zaczęłam stosować te metody i właściwie mogę powiedzieć, że prowadziło mnie to w dobrym kierunku bo od czegoś trzeba zacząć.

   Usuń

About Me

Nazywam się Natalia i mam siedemnaście lat. Interesuje się książkami, filmami, muzyką oraz często mam przemyślenia życiowe, którymi lubię dzielić się na blogu. ☺

Snap !

Snap !

Kontakt

nat.ka123066@gmail.com