INNOŚĆ

11:13  Ludzie czasami zastanawiają się co zrobić, aby się zmienić, lub po prostu to robią. Przyczyn jest tak naprawdę bardzo dużo i każdy człowiek zastanawiał się nad nimi choć raz w życiu. Ja na myśli mam jeden z najczęstszych powodów, a mianowicie są to własnie ludzie. Moje słowa zaczynają się powtarzać, a właściwie mam na myśli tu jedno słowo  ludzie.
  Bardzo dobrze można zrozumieć to, że człowiek, który nie był zbyt dobry i robił rzeczy, których nie powinien robić, albo po prostu nie lubi tego kim się stał, albo kim się jest może się zmienić i pozwolić sobie na to, aby udając, utworzyć swój nowy charakter, albo raczej nowego siebie. Tylko, że coraz częściej ktoś inny zaczyna zmieniać danego człowieka i jego osoba staje się zupełnie inna. Celowo wmawia mu pewne rzeczy, czy też wprost upomina go o coś. Można też demoralizować człowieka w nieświadomy sposób na przykład zachęcanie go do czegoś, do czego nigdy nie odważył by się sięgnąć samemu. Zbyt często powtarza się też, że każdy człowiek ma swój rozum i powinien potrafić odmawiać, czy też zachować trzeźwość rozumu i być po prostu sobą, bez względu na wszystko, lecz czasami ludzie są po prostu zbyt słabi, lub jeśli czują się samotni godzą się na wszystko, aby tylko zdobyć kogoś z kim będą mogli dzielić czas. Piszę tu o tym, ponieważ to bardzo nawiązuje do tematu postu. Warto wbijać sobie do głowy, że nawet jeśli ktoś wygląda dokładnie tak samo, to i tak nie jest taki sam. Z tego wszystkiego zaczyna się tworzyć masło maślane, ale te słowa właśnie wydają mi się właściwe, gdyż wiadome jest to, że nawet jeśli na pierwszy rzut oka, kiedy ktoś nas zobaczy,a obok zupełnie identyczną osobę może powiedzieć, że są takie same, lecz po głębszym poznaniu na pewno dostrzegłby wiele rzeczy dzielących właśnie te dwie osoby.
 Miły, ambitny, zły, wredny, kochany, irytujący, grzeczny, kapryśny, smutny, wesoły, chory, leniwy, przyjacielski i tak dalej. Człowiek ma naprawdę wiele cech i dzięki temu może powiedzieć, że jest sobą, albo po prostu, gdy inni będą o nim rozmawiać inna osoba nie pozna go tylko po imieniu, lecz też po cechach wymienionych na przykład.

 Więc, gdy ktoś powie ci że jest smutny,a ty po tym jak się śmiał godzinę temu stwierdzisz, że kłamał po prostu przemyśl to co chcesz mu właśnie narzucić, lub ugryź się w język. Kiedy ktoś zaufa ci i zdradzi ci pewną tajemnice na przykład powie ci że nie cierpi kotów, a za tydzień pochwali się że dostał jednego na urodziny i będzie naprawdę szczęśliwy z tego powodu, nie mów za jego plecami, że kłamał tylko po prostu zapytaj dlaczego zmienił zdanie, bo przecież każdy ma do tego prawo, aby odmienić coś właśnie w sobie i poglądzie na pewne sprawy.
Przykłady są oczywiście teoretyczne i mogłam ich podać o wiele, wiele więcej, ale nie o to mi chodziło. Mam nadzieje, że po prostu zrozumiecie sens tego co chciałam wam przekazać i dostrzeżecie w sobie to jak wyjątkowi jesteście, ponieważ każdy z nas jest naprawdę wyjątkowy.
,, Zawsze bądź pierwszorzędną wersją siebie, zamiast drugorzędną wersją kogoś innego... " ~ Judy Garland 
Zapraszam was oczywiście do oceniania postu w komentarzach i obserwowania bloga.
/ Natalia.

You Might Also Like

1 komentarze

  1. Jak zawsze zajebisty post :)
    czekam na kolejne ^^
    Zapraszam http://by-klausia.blogspot.com/ :)

    OdpowiedzUsuń

About Me

Nazywam się Natalia i mam siedemnaście lat. Interesuje się książkami, filmami, muzyką oraz często mam przemyślenia życiowe, którymi lubię dzielić się na blogu. ☺

Snap !

Snap !

Kontakt

nat.ka123066@gmail.com