NIE POZWÓL, ABY INNI CIĘ RANILI

13:55     W tej chwili na świecie jest naprawdę wiele osób, które łapią głęboki oddech, starając sobie poradzić z tym co siedzi głęboko w nich. Coś co zapiera dech w piersi na samą myśl i sprawia, że łzy napływają do oczu. Każdy z osobna czytając to może pomyśleć o sobie i zauważyć, co sprawia, że chcielibyśmy, żeby świat na chwilę się zatrzymał. Żeby pozwolił nam w samotności intensywnie zastanawiać się nad tym co jest naszym małym końcem świata, w tym czasie i jak z tego wybrnąć, albo po prostu, co sprawi, że chociaż na chwilę przestaniemy o tym rozmyślać.
     Niektórzy po prostu kłamią, żeby przeżyć dzień, albo odważnie zmagają się z tym, co stanowi im przeszkodzę do szczęścia. Inni płaczą, izolują się, sięgają po alkohol, albo używki, żeby po prostu zapomnieć. Liczni nie potrafią poradzić sobie z tym co czują i radykalne rozwiązania, wydają się być odpowiednie, czasami nawet kosztują życie, albo mają związek z zakończeniem dosłownie wszystkiego. W takich chwilach czujemy się samotni i najczęściej nie chcemy tego zmieniać, wszystko co nas przetłacza zatrzymujemy w środku.
    Często obwiniamy przeznaczenie, mówimy o tym, że życie jest niesprawiedliwe, ponieważ inni mają lepiej, ponieważ inni nie mają takich problemów jak my w danej chwili, inni nie przeżyli w życiu tego co było nam pisane. Jednak prawda jest taka, że nikt nie szykuje nam tego wszystkiego, nikt nie snuje planów dotyczących wyniszczenia nas psychicznie. Przeznaczenie nie jest ludzkie. Nie ma pięciu palców, nie ma serca, nie ma inteligencji takiej, która mogłaby zrobić cokolwiek, ale pamiętaj, że ty ją masz. Wszystko tak naprawdę zależy od ciebie i ludzi, którymi się otaczasz. Nie pozwalaj, aby ktoś sprawiał, że będziesz nieszczęśliwy, zraniony, albo niespełniony. Nie dawaj nikomu satysfakcji zranienia ciebie i wyniszczania. Nie pozwól, aby twoje życie wyglądało źle tylko dlatego, ponieważ komuś sprawia to przyjemność, albo ktoś bezmyślnie napawa się w danej chwili twoimi słabościami. Pamiętaj, że tak naprawdę każdego z nas blokuje strach i niepewność. Ja jednak jestem przekonana, że wszytko jest możliwe,a tym bardziej jeśli chodzi o ludzi. Możesz sprawić, że uświadomią sobie co złego zrobili, robią, albo zamierzają. Musisz jedynie przełamać barierę, która tak naprawdę nie istnieje i przestać pozwalać sobie na wszystko co robią. Ludzie pewne rzeczy postrzegają jako nasze słabości, ale jako, że wszystko jest możliwe spraw, aby były to twoje atuty, mocna strona. Nie zawsze wszystko można zmienić, zacznij być dumnym z tego jaki jesteś.
    Zacznij zdawać sobie sprawę z tego, że każdy dzień spędzony z problemami, sprawił, że jesteś silniejszy i doświadczony. Tacy ludzie powinni zacząć być z siebie dumni. Co prawda zawsze znajdzie się ktoś, komu radość będzie dawało, ranienie innych. Jednak zastanów się nad tym, czy ty jesteś dobrym człowiekiem i starasz się uszczęśliwić,a nie zranić ? Nie można zabiegać, aby tych ludzi nie było wcale, jednak można sprawić, że będą rzadkością.


_____________________________________________________________________________
Przepraszam tak dawno nic tu nie było. Mój mózg zrobił sobie wakacje. Jakimi ludźmi jesteście ? Zwracacie uwagę na to jak zachowujecie się wobec innych, czy wy byliście zranieni ? 

snap: szymanska88blog

You Might Also Like

18 komentarze

 1. Świata nie zmienimy, ale możemy zmienić samych siebie. A właśnie to pomoże zmienić świat. Ludzie są różni, ranienie innych może niektórym sprawić przyjemność. Ważne jest nasze podejście i jeśli my będziemy postępować właściwie ze swoim sumieniem, na pewno nie zginiemy ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Świetnie podsumowane, zgadzam się. Dziękuje za komentarz. :)

   Usuń
 2. Zgadzam się przykre jest to że niektórzy zamiast pomagać bardziej wola ranić innym i sprawia im to duża przyjemność

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że także tak uważasz. Dziękuję za komentarz. :)

   Usuń
 3. Staram się być dobrą dla innych. Nie wiem czy mi to wychodzi... ale staram sie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najważniejsze jest to, że się starasz. Jestem pewna, że wychodzi, ponieważ jesteś świadoma tego, czego chcesz dla innych, a to ważne. Dziękuję za komentarz. :)

   Usuń
 4. Uwielbiam takie posty :) Nie lubię gdy komuś dzieje się krzywda. Lubię pomagać ludziom i bardzo często to robię :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To na pewno twój wielki atut ! Dziękuję za komentarz. :)

   Usuń
 5. Czasem trzeba po prostu odizolować się od osób które źle nam życzą bądź starają się niszczyć nam nasze plany i szczęście.
  obserwuje

  tutajjestem-lekkomyslny.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Takie posty są dla mnie oaza spokoju a na dodatek na muzyka ...
  Pozdrawiam DOMINIKA
  http://jestesbochcesz.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że Ci się podoba. Dziękuję za komentarz i pozdrawiam. :)

   Usuń
 7. Jak świetnie napisane :D Tak bardzo motywuje do bycia lepszym ♥

  OdpowiedzUsuń
 8. Szkoda, że często zapominamy jak ważne jest bycie dobrym człowiekiem, który żyjąc nie rani innych, jak ważne jest stawianie się w sytuacji drugiego człowieka i przewidzenie jego reakcji.

  OdpowiedzUsuń
 9. Świat się nie zmieni, to my możemy uczynić go lepszym.
  Bardzo ciekawie napisany wpis. Zostaję na dłużej! :)
  Pozdrawiam - Wiktoria.

  ipstryk26.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja byłam wiele razy zraniona, dlatego wobec innych staram się być miła i nie sprawiać im przykrości. Myślę, że dobrze mi to wychodzi.
  Obserwuję ;)
  Zajrzysz do mnie i zaobserwujesz jeśli Ci się spodoba? Da mi to ogromną motywację♥
  My blog(Click)♥

  OdpowiedzUsuń
 11. Wow! These photos are stunning! So vivid and detailed. Thanks for the share, love checking out your blog.
  Scarlett

  OdpowiedzUsuń

About Me

Nazywam się Natalia i mam siedemnaście lat. Interesuje się książkami, filmami, muzyką oraz często mam przemyślenia życiowe, którymi lubię dzielić się na blogu. ☺

Snap !

Snap !

Kontakt

nat.ka123066@gmail.com